Choď na obsah Choď na menu
 


Exkurzie

Príspevky

SEG Exkurzia - Slovenské rudohorie

13. 3. 2017

Vážení priatelia,

SEG Brno spoločne s Masarykovou Univerzitou organizuje od 24. do 30. apríla 7-dňovú terénnu exkurziu do Slovenského rudohoria, na ktorú ste srdečne pozvaní aj Vy. 

 

SEG Exkurzia - Příbram, Jáchymov, Cínovec

28. 9. 2016

Vážení priatelia,

SEG Bratislava Vás pozýva na októbrovú 3-dňovú terénnu exkurziu do Českej Republiky.

Exkurzia zahŕňa návštevu baníckeho skanzenu Příbram, najstaršej uránovej bane v Jáchymove (baňa Svornost), Sn-W-Mo greisenové ložisko Zinnwald/Cínovec a iné.

 

SEG Exkurzia - Solná baňa Wieliczka

3. 9. 2015

Čaute, členovia aj sympatizanti SEG Bratislava Student Chapter. Po dlhšej dobe sa vám opäť hlásime, keďže sa blíži začiatok semestra a sním aj každoročná jesenná exkurzia. Tento rok máme na pláne veľmi zaujímavú exkurziu do soľnej bane Wieliczka, ktorá sa nachádza v Poľsku pri Krakove. Čítaj ďalej....

 

POZVÁNKA NA TERÉNNU EXKURZIU - RUDNÉ A NERUDNÉ LOŽISKÁ STREDNÉHO SLOVENSKA

6. 10. 2014

 SEG Bratislava student chapter Vás pozýva na terénnu exkurziu zameranú na rudné a nerudné ložiská stredného slovenska. 

 

Pozývame vás na terénnu exkurziu zameranú na ryžovanie zlata v Slnečnom údolí pri obci Limbach

17. 10. 2013

SEG Bratislava student chapter Vás pozýva na terénnu exkurziu zameranú naryžovanie zlata v Slnečnom údolí pri obci Limbach. Na exkurzii sú vítaný aj študenti, ktorí nie sú členmi SEG Bratislava. Budete mať možnosť vyskúšať si jednu z najstarších metód ťažby zlata použitím ryžovacích panvíc tzv. šlichovou prospekciou v miestach, kde história ťažby zlata siaha až do 14. storočia. V súčasnosti je to jedna z najlacnejších a pritom veľmi efektívnych metód výskumu pri vyhľadávaní  rudných ložísk.

 

Terénna exkurzia do oblasti Štiavnického stratovulkánu - Hodruša – Hámre

16. 10. 2013

p1030061.jpg    Vrcholnou udalosťou tohto roka bola dvojdňová terénna exkurzia do oblasti Štiavnického stratovulkánu (19-20. september 2013). Exkurzie sa zúčastnilo celkove 11 študentov. Cieľom exkurzie bolo oboznámiť študentov s rôznymi typmi epitermálnych drahokovových a kovových mineralizácií v oblasti Štiavnického stratovulkánu.

 

Telkibánya

9. 10. 2013

bansky-mapovak-026.jpg

V máji 2011 sme sa ako formujúca student chapter zúčastnili terénnej exkurzie do bane v maďarskej Telkibányai. Celá akcia sa uskutočnila vďaka študijnému predmetu Banský mapovací kurz a jeho hlavnému vyučujúcemu Mgr. Petrovi Šottníkovi, PhD z katedry ložiskovej geológie. Terénnej exkurzii a mapovacieho kurzu sa zúčastnili študenti z odborov ložisková geológia, mineralógia a petrológia a environmentálna geochémia. Keďže sme „mapovali“ na tejto lokalite po prvýkrát, okrem maďarčiny sme boli všetci očarený malebnosťou a starodávnou atmosférou, ktorá nás sprevádzala na každom kroku tejto unikátnej dedinky. J

 
Celý príspevok | Rubrika: Exkurzie | Fotografie: Telkibánya 2011